Jaka jest wartość linków z końcówką .edu. .gov?

Czy tego typu linki są wartościowsze od standardowych? W internecie zdania są raczej podzielone.
Otagowano:

Komentarz

 • Kiedy zapytano Matta Cuttsa, inżyniera jakości ds. wyszukiwarki Google, o to, w jaki sposób za pomocą linków zwrotnych z domen .edu i .gov przyspieszyć zdobywanie punktu w rankingu, odpowiedział w następujący sposób:
  To częste nieporozumienie. Żadne automatyczne przyspieszenie zdobywania punktów rankingu PageRank nie ma miejsca, jeżeli strony linkowane są z domen .edu i .gov.
  Mimo że Google zaprzecza temu faktowi, łatwo można sobie wyobrazić, że rozszerzenia domen mają jednak pewne znaczenie. Gdy Google czemuś zaprzecza, oznacza to zazwyczaj, że nie jest to po prostu prawdą. Jeżeli jednak Google jest względem czegoś nieufne, trzeba mieć się na baczności. Większość osób uważa, że linki z domen .gov i .edu są bardziej wartościowe od innych, gdyż strony takie mają zazwyczaj wyższe rankingi PageRank, a przez to linki na nich umieszczane są bardziej wartościowe. Wątpliwym jest jednak, że wyszukiwarka Google daje takim stronom więcej punktów tylko ze względu na ich rozszerzenie domeny górnego poziomu. Jeżeli nasza strona ma linki zwrotne na stronach z rozszerzeniem .edu i .gov, jest to doskonały dla nas układ ze względu na ich zaufanie i autorytet, jakim są darzone.
  Bardzo trudno jest zdobyć adres w domenie .edu lub .gov. Tylko jeden podmiot rejestrujący ma obecnie prawo przydzielać adresy w domenie .edu — jest to EDUCASE, organizacja non profit, która wygrała przywilej nadawania nazw domen dla całego rozszerzenia .edu w 2001 roku. Nie każdy może taką domenę otrzymać. Ponadto domen .edu nie można przenosić. Zaś wymagania, które należy spełnić, są bardzo wygórowane.
  Przywilej posiadania domen .edu ograniczony jest do szkół policealnych, które zostały zakredytowane przez odpowiednie organy instytucjonalne. Mogą więc z nich korzystać tylko całe instytucje, a nie np. poszczególne programy edukacyjne.
  Sytuacja jest podobna w przypadku domen .gov. 
  Aby można było zarządzać integralnością nazw domen, przywilej korzystania z domen .gov jest ograniczony do organizacji i programów prowadzonych przez rząd. Posiadanie zarządzanej domeny, takiej jak .gov, gwarantuje użytkownikom, że wchodzą na oficjalną stronę rządową.
  Zdobycie linków zwrotnych z domen .edu i .gov jest bardzo cenne przy założeniu, że strona, z której one pochodzą, ma tę samą tematykę, co nasza. 
 • Posty: 0
  Odnośnie domen ale trochę z innej beczki. Ostatnio często słyszy się o banach na zaplecza postawione na domenach typu waw.pl, małopolska.pl - nagminnie wykupowanych ze względu na niską cenę pod zapleczówki. Jak to się ma do równie tanich domen funkclonalnych typu co.pl, org.pl etc.? Ktoś coś?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.