Na jak długo podpisać umowe z agencją?

W sumie temat zawiera wszystko: ja chciałem wstępnie na 3 mce ale mnie wyśmiali…

Komentarz

Wyśmiewać nie powinni, ale w zupełności rozumiem, że Twoja propozycja była dla nich nie do przyjęcia. Może się zdarzyć, że po trzech miesiącach nie będzie jeszcze widać żadnych efektów pozycjonowania. W tej sytuacji agencja natrudzi się, pracując nad pozycją Twojej strony, a Ty nie przedłużysz umowy, bo nie będziesz zadowolony z rezultatów współpracy. Najkrótszym sensownym okresem zawarcia umowy wydaje mi się pół roku. Po tym czasie można już ocenić zaangażowanie i efekty pracy firmy pozycjonującej i zastanowić się, czy są dla Ciebie zadowalające i chcesz, aby nadal dla Ciebie pracowali.
    niektóre firmy oferują okresy próbne ale to zawsze trwa minimum kilka miesięcy, 3 to faktycznie za mało
    A co jak po pół roku dalej nie widać ŻADNYCH efektów? Ja mam umowe podpisaną na rok i dość wysokie finansowe konsekwencje za jej przedwczesne zerwanie ale tak jak mówie pół roku minęło i lipa… Dać im jeszcze szanse czy mimo wszystko zerwać umowe?
    Trudno jednoznacznie doradzić bez znajomość szczegółów Twojej sytuacji. Brak efektów niekoniecznie musi wynikać ze złych praktyk, ale skoro po kilku miesiącach Twoja pozycja nie drgnęła, masz prawo być zaniepokojony. Rzetelne agencje pozycjonujące regularnie wysyłają swoim klientom raporty z bieżących działań (w Supremum SEO generujemy takie sprawozdania co miesiąc), dzięki temu mają oni systematyczny wgląd w pracę pozycjonerów i efekty, jakie udało im się osiągnąć. Jeżeli do tej pory nie otrzymałeś takiego raportu, koniecznie o niego zapytaj. Być może optymalizacja Twojej strony okazała się wyjątkowo skomplikowana i potrzeba więcej czasu, by jej pozycja podniosła się. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.