pozycjonowanie nie w Google

hej hej! szukam info nt pozycjonowania stron w innych wyszukiwarkach niż Google i czy są w Pl firmy które by się tego podjęły. Czy takie rzeczy się wogóle robi? Nie znalazłem sensownych info na ten temat. Wiecie coś?
Otagowano:

Komentarz

pewnie można to robić tylko pytanie po co? po co ci top ten w wyszukiwarce z której nikt nie korzysta, nie kumam w ząb
    Też uważam, że pozycjonowanie w innych wyszukiwarkach niż Google - nawet jeśli się je praktykuje - jest po prostu nieopłacalne. W Polsce aż 97% wyszukiwań ma miejsce właśnie w Google - wobec takiej przewagi nie widzę sensu pozycjonowania strony na Bing, Yahoo czy jakiekolwiek inne wyszukiwarki. No chyba że w grę wchodzi rynek zagraniczny, ale to już temat na inną rozmowę.
    no tak, o rynki zagraniczne mi chodzi a konkretnie o Rosje, tam z tego co sie orientowałem dominuje Yandex, a ja prowadzę sprzedaz również na terenie tego kraju i chcialem zrobić rosyjskojęzyczną wersje strony a potem sie pozycjonować na tamtą wyszukiwarke
    W takim razie Twoje zainteresowanie tematem jest całkowicie uzasadnione. Yandex faktycznie generuje ponad 60% ruchu w rosyjskojęzycznym internecie, więc zdecydowanie warto zainteresować się kwestią zoptymalizowania swojej strony pod kątem rosyjskich internautów. Pozycjonowanie dla innych wyszukiwarek jest możliwe, ale wymaga bardzo dobrej znajomości ich specyfikacji i zasad, jakimi rządzi się - w tym wypadku rosyjskojęzyczny - internet. Nie jest to łatwe, trzeba znaleźć firmę, która ma doświadczenie w optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarki Yandex i wie, na co zwrócić uwagę. Na przykład w przeciwieństwie do Google, w Yandex bardzo małe znaczenie mają linki. Bardziej liczy się optymalizacja techniczna, kompleksowy i wartościowy content czy lokalizacja (w pierwszej kolejności użytkownikom wyświetlają się firmy w pobliżu ich miejsca zamieszkania). 
    OK wystarczy mi informacja że takie rzeczy jak pozycjonowanie nie na google istnieje, teraz się będe zastanawiać co z tą wiedza zrobić
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.