Jak przyciągnąć nowych użytkowników na forum?

edytowano April 2015 w Dla początkujących

Jak przyciągnąć nowych użytkowników na forum?

Wraz z tym jak twoje forum staje się coraz bardziej popularne więcej użytkowników zaczyna korzystać z twojego forum. Przypominać to może toczącą się z górki kulę śniegową. Niestety, najtrudniejszy jest początek. Najlepszym sposobem na zdobycie naturalnego ruchu na stronie jest odpowiednie jej pozycjonowanie(SEO). Można zaangażować również stronę SEM (kolokwialnie mówiąc płatną reklamę). Nie będę się o niej tu rozpisywał, bo gdyby interesowała Ciebie ta strona zapewne nie szukałbyś tego poradnika.

Włącz wpisy gościnne

Nie wszystkie fora pozwalają na wpisy gościnne. Pamiętaj, że nie wszyscy użytkownicy cieszą się na myśl o konieczności rejestracji, która umożliwi wstawienie postu na forum. Nikt nie lubi dzielić się emailem i w dodatku każdy boi się spamu. Włączenie tej funkcji może zwiększyć z pewnością popularność i ruch na twojej stronie. Jeśli zaczniesz zauważać nadużycia ze strony gości możesz tą funkcję później wyłączyć. Moje forum ze względu na tematykę ma taką opcję wyłączoną. 
Pozwalają gościom na wgląd w forum
Zadbaj, aby twoje forum było publiczne. To znaczy, aby każdy użytkownik Internetu miał do niego swobodny wgląd. Zachęci to nowe osoby do przyłączenia. Jest bardzo mało prawdopodobne, że ktoś, kto nie wie, co jest na twoim forum, będzie chciał się zarejestrować. Szczególnie na początku. Oprócz tego pamiętaj, że prywatna blokada nie pozwala robotom wyszukiwarek na indeksację, i chyba wiesz, z czym to się wiąże.

Wspomnij o forum na wszystkich swoich stronach

Twoje forum powinien być centralnym punktem na twojej stronie internetowej, dlatego należy o nim wspomnieć na każdej stronie internetowej. Na przykład, umieszczając link w „headerze”, który znajduję się na górze strony, tworzymy linki do naszego forum. 
Wskazówka: Upewnij się, że goście mogą również swobodnie wrócić do pierwotnej strony przez link umieszczony na jednym z twoich forów.
Twórz popularne tematy
Nie można oczekiwać, że odwiedzający stworzą wszystkie posty na forum, zwłaszcza na początkowym etapie. Dlatego to do Ciebie należy, utworzenie wstępnie kilku ciekawych, kontrowersyjnych, lub w inny sposób prowokacyjnych postów, które uczynią, że ludzie zechcą odpowiadać lub dodać komentarz w danym temacie. Dobrym pomysłem jest również, utworzenie sobie harmonogramu dziennego, tygodniowego lub miesięcznego, w którym odwiedzisz forum i stworzysz ciekawy post.

Zawęź tematykę forum

Częstym błędem wśród wielu świeżych administratorów, jest tworzenie zbyt wielu tematów i kategorii. Nie atakuj użytkownika zbyt wielkim wyborem, zwłaszcza, jeżeli nie jest to potrzebne. Wystartuj z forum z kilkoma kategoriami (4-6), a następnie, jeśli będzie taka potrzeba utwórz nowe.
Udzielaj się na swoich forach
Forum wymaga dużo konserwacji i powinno być miejscem, które często odwiedzasz i tworzysz posty, odpowiadaj na pytania nie odsyłaj do Googla, i upewnij się, że wszystko działa sprawnie.
Uczestniczyć w innych forach powiązanych tematycznie
Nie ma lepszego miejsca, na zdobycie nowych użytkowników jak aktywny udział i reklama na podobnych rozwiniętych już forach.  Niekoniecznie musi to być bezpośrednia reklama. Stwórz ciekawy post i wygłaszaj ciekawe opinie. Doradzaj i pomagaj. Twórz profil specjalisty. Dzięki linku w stopce zdobędziesz naturalne wejścia a nuż widelec komuś spodoba się bardziej twoje forum. Zdobędziesz tam również dodatkowe linki.

Mały nagłówek, krótko zwięźle i na temat

Jak wykazują badania, ale znam to z mojej codziennej praktyki przeciętny człowiek poświecą stronie, którą odwiedza nie więcej niż 4 sekundy. Jeśli fora mają duży nagłówek (duże logo strony internetowej, niepotrzebna animacja, dużą reklamę, lub wiele pustej przestrzeni), to najprawdopodobniej wywoła niechęć użytkownika. Słaba dostępność i duża ilość przewijania, znacznie zmniejsza szanse, że użytkownik będzie chciał przeczytać post a tym bardziej się zarejestrować.

Przeprowadź konkursy z nagrodami

Świetnym sposobem na zdobycie nowych użytkowników są konkursy z nagrodami i wyróżnienia dla zwiedzających, którzy aktywnie uczestniczą na jednym z naszych for.

Poświęć czas

Nie można oczekiwać, że po stworzeniu forum pojawią się tysiące użytkowników i postów. Potrzeba czasu, by zdobyć użytkowników biorących udziału w forum. Mając w głowię każdą z powyższych sugestii z czasem z pewnością zdobędziesz kilku użytkowników.

Otagowano:

Komentarz

  • Potrzeba, czasu, czasu i jeszcze raz pracy. Chyba jak ze wszystkim.
    :D
  • Czekamy aż te forum rozbujasz. Sprawdzi się czy masz rację;p
  • edytowano April 2015 Posty: 71
    Mogło zapachnieć hipokryzją z mojej strony jeśli chodzi o wpisy gościnne. Niestety ze względu na tematykę forum nie mogę pozwolić sobie na  taki komfort. No zobaczymy wszystko w moich i waszych rękach :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.