Wiek domeny a SEO.

Czy wiek domeny ma znaczenie jeśli chodzi o SEO? Jak to wygląda? :-?
Otagowano:

Komentarz

 • Wiek strony internetowej

  Nowe strony internetowe narażone są na większą zmienność w rankingach wyszukiwarek niż ich starsze koleżanki. Zjawisko takie nosi nazwę tańca Google (ang. Google Dance) i odnosi się do aktualizacji indeksu wyszukiwarki Google. Może to dosięgnąć każdej domeny i mieć miejsce w dowolnym momencie. Obecnie aktualizacje indeksu Google są rzadsze niż w przeszłości. Przynajmniej oficjalnie. Wiek strony internetowej można w miarę łatwo zweryfikować za pomocą sieciowych narzędzi Whois.

  Czas rejestracji domeny

  Dłuższy czas rejestracji domeny sugeruje, że właściciel domeny podchodzi do tematu po­ważnie, a krótki okres rejestracji (np. roczny) może być przyjmowany z podejrzeniami. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ większość spamu w wyszukiwarkach internetowych pojawia się z domen rejestrowanych na krótkie okresy.

  Wygasłe domeny

  Firma Google potwierdziła niedawno, że domeny, które wygasły i zostały odnowione, traktowane są tak samo jak nowe domeny. Innymi słowy, jeżeli wygasła domena miała wysoki wskaźnik PageRank, będzie on zmarnowany, jeżeli domenie pozwoli się wygasnąć przed tym, gdy kupi ją ktoś inny. Pamiętać jednak należy, że czasem możemy odziedziczyć bardzo ciekawe linki które prowadzę np. do strony głównej strony(czyli adres się nie zmienia).

  Planowanie długoterminowych korzyści

  Domeny, które istnieją od dłuższego czasu, cechują się wartością dodaną w postaci zaufania użytkowników. Nowe strony dodawane do takich domen mają w zwyczaju szybciej zdobywać punkty w rankingach. Starsze domeny, jak już zostało to powiedziane wcześniej, cechują się wyższym autorytetem i większą swobodą niż te nowsze. Jeżeli dana domena jest nowa, należy skupić się na codziennych czynnościach biznesowych i budowaniu pełnej i właściwie dobranej treści witryny — i planowaniu swoich działań w dłuższej perspektywie czasu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.