o co chodzi z filtrami/banem?

witam. niedawno moja strona poleciala mocno w dol, konsultowalem sie z firma ktora robi dla mnie pozycjonowanie i powiedzieli mi, ze po prostu zadzialala konkurencja wrzucajac linki do mojej strony w rozne miejsca i to spowodowalo ze dostalem filtr na pol roku. mowia ze sie moga z tym uporac - a ja kompletnie nie wiem o co chodzi. jak dodawanie linkow do mojej strony moze spowodowac jej spadek, a nie wzrost? o co chodzi z tym filtrem i skad o sie wzial? nie chce sie dac oszukac a to wszystko jest dla mnie strasznie podejrzane.

Komentarz

• ja bym to olal i pompowal kase w adwordsy, lepiej na tym wyjdziesz.
  • Ciekawe. Bardzo ciekawe. Jesteś pewien, że to konkurencja?
  • Już tłumaczę. Jeśli faktycznie ktoś chciał Ci zaszkodzić, to konkurencja prawdopodobnie dodawała masowo linki do Twojej strony w różnych miejscach sieci, co spowodowało, że linkowanie do witryny stało się nienaturalne. Google reaguje na taki sposób linkowania, a że postrzegany jest jak coś w rodzaju próby “oszustwa”, to na takie strony nakładane są właśnie filtry i kary zmniejszające jej widoczność w sieci. Można to naprawić, niemniej zabierze to trochę czasu. Wtedy można zgłosić stronę do Google, które po zweryfikowaniu zmian zdejmie karę.
    Co do sugestii uzytkownika ukryteajpi - AdWords może być dla ciebie ratunkowym rozwiązaniem na czas naprawy szkód poczynionych przez konkurenta, ale długofalowo wyjdzie o wiele drożej niż dobrze wypozycjonowana strona.
  • no, różnica w cenie spora. dzieki za wyjasnienie, bo z tej nowomowy firmowej to zrozumialem niewiele. a ile czasu zabierze takie ponaprawianie wszystkiego? mialem poplanowane fajne promocje ktore mialy rozruszac nieco strone, ale chyba nic z tego skoro nikt mojej strony nie znajdzie…

sylwestrus - nie mam pewnosci, wiem tyle co mi powiedzieli.
  • Trudno ocenić czas potrzebny na zneutralizowanie działań konkurencji, zależy co i jak długo było robione. Jeśli chodzi o promocję, to o wiele lepszym narzędziem w tym przypadku będzie AdWords - możesz uruchomić kampanię na określony czas, słowa kluczowe są elastyczne, możesz ustalić dość dokładnie grupę docelową. Więcej o zaletach adwordsów możesz poczytać tutaj: https://supremumseo.pl/dlaczego-warto-skorzystac-z-kampanii-w-google-adwords/
    W razie pytań mogę pomóc!
  • o, super, dobrze wiedzieć. dzięki za wszystkie rady. tylko ostatnie pytanie - a pozycjonowanie i uzywanie jednoczesnie tych adwordsow sie nie wyklucza?
  • Nie, to są dwie różne rzeczy, a używanie ich jednocześnie jest nawet wskazane :)
  • mówiłem że w końcu weźmiesz te adwordsy xD
  • W ogóle to jest wiele różnych sposobów na promocję w sieci, nie tylko pozycjonowanie i linki sponsorowane. Zainteresuj się narzędziami pobudzania dyskusji na temat Twojej marki w sieci, content marketingiem, to może zdziałać wiele dobrego.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.