czy fejsbuk, G+ i inne spolecznosciowki pomoga mi w pozycjonowaniu?

witam wszystkich. pozycjonuje poki co moja strone samodzielnie, i zastanawiam sie nad jedna kwestia, bo znajduje rozne opinie. chce popodpinac na stronie jak najwiecej profili mojej firmy na roznych portalach spolecznosciowych, od insta przez twittera az do of kors fb. czy to w ogole bedzie miallo wplyw na wynik w guglach? czy mozna przesadzic z takim podpinaniem? bede wdzieczny za odpowiedzi.
Otagowano:

Komentarz

• a jaka to firma? klienci w ogole uzywaja spolecznosciowek? nie ma sensu podpinac czegos z czego nikt nie bedzie korzystal i bedzie tylko smetnie wisialo w sieci i straszylo :P
  • Witaj Polo! Na 2 pytanie odpowiemi od razu : NIE. Ciężko odpowiedzieć natmiast na to drugie pytanie. Jeżeli prowadzisz na stronie dość regularnie blog to myślę, że warto stworzyć profilę social media i umieszczać tam linki do najnowszych wpisów. Pomoże to w indeksacji. Jeśli chodzi o SEO to przynajmniej ja nie widzę korelacji między popularnością w SM a pozycji w Google. Social media może przynieść Ci ruch. Social media mogą przynieść Ci zamówienia. Jednakże dzięki social media nie wypozycjonujesz swojej strony. Mam nadzieję, że trochę rozwiałem twoje wątpliwości. Smiało pytaj.
  • Zgadzam się z przedmówcą. Wszystko trzeba robić z głową :) Samo podpięcie profili a nawet i ich prowadzenie nie da Ci efektu w postaci wzrostu pozycji strony. Za to może mieć poboczne efekty, które do takiego wzrostu się przyczynią. Dobrze prowadzone profile społecznościowe dadzą wzrost ruchu na stronie. Jeśli strona jest przyjazna użytkownikowi (i robotom ;) ) wzrośnie liczba sesji, a interesujące treści skłonią użytkowników do przesyłania Twojej strony innym osobom, więc możesz takim działaniem sprowokować naturalne linkowanie - to co dla wzrostu pozycji strony zawsze jest najlepsze :)
    Na socjalach raczej SEO nie zrobisz, ale warto z nich korzystać. Chyba wiesz co to wirusowa reklama :D Może się wstrzelisz w temat a wtedy kto wie
    czyli co, samo zwiekszenie ruchu na stronie sprawi ze poszybuje w gore?
  • raczej nie :D:D:D
  • Nie, samo zwiększenie ruchu nie ma wpływu na Twoją pozycję w Google. Same wejścia nic Ci nie dadzą, Twoja strona może mieć wysoki bounce rate, a interakcja ze strony odwiedzających może być minimalna.
    uch, to w takim razie co ma? oprocz backlinkow z mocnych stron i tresci zoptymalizowanej pod seo?
  • Takich czynników jest całe mnóstwo. Obecnie najważniejsza jest treść strony, wysoka jakość tekstów, zoptymalizowany kod witryny i wiele innych. Strona musi być przede wszystkim przyjazna dla odwiedzających, a sama treść nie może być zduplikowana. Na temat tego jak powinna wyglądać pozycjonowana strona internetowa możesz poczytać tutaj: https://supremumseo.pl/strona-www-ktora-zdobywa-klientow/
    hm. no okej, ale to linkii zamieszczane przeze mnie nie maja wtedy znaczenia? pprzeciez strona rosla.
  • Zazwyczaj link te zostają otagowane jako nofollow. Oznacza to w wielkim skórcie, ze nie przekazują mocy pozycjonerskiej. Zalecam jednak tworzenie takich linków z 3 powodów:
    -dywersyfikacja linków przychodzacych
    -jezeli twoj profil bedzie popularny wzrostu ruch z referall (czyli ludzie bedą przechodzić na twoja strone z twojego profilu social media)
    -nigdy z Googlem nie wiadomo, niektórzy ludzie twierdzą, ze jednak pewną moc przekazują
    Z Google nigdy nic nie wiadomo, mówią co innego a jest inaczej :) Niby nofollow nie przenoszą rankingu, ale jakoś dobrze je mieć (choćby jak pisze sylwestrus dla dywersyfikacji linków i dla trust ranku myślę też) i chodzą słuchy, że z tym przenoszeniem ranku ma się zmienić, tak samo ruch na stronie podobno też nie wpływa na pozycje, a jednak co niektórzy twierdzą inaczej.
    Tak czy tak lepiej mieć ruch niż go nie mieć.
    Sam skorzystałem z oferty na allegro "Pozycjonowanie 1500 Social Media" i po jakimś tygodniu zaczął się (co prawda niewielki) ruch w górę pozycji. A jedna fraza spektakularnie wskoczyła spoza 100 (prawdopodobnie filtr) na 20 pozycję, stąd moje przypuszczenia, że zaufanie Google (TrustRank) rośnie poprzez linkowanie z social media.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.