Wybieranie katalogów.

Co to znaczy, że katalog jest dobry?

Komentarz

  • edytowano March 2015 Posty: 0
    Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć, przed umieszczeniem swojej strony internetowej w określonym katalogu. Na przykład czy są indeksowane przez wyszukiwarki? Czy katalog skupia się na  branży twojej strony? Trzeba spojrzeć  na katalog i zadać sobie pytanie, czy chciałbyś go użyć? Jeśli tak, to są szanse, że silniki wyszukiwarki uważają tak samo. Jednym z najlepiej mi znanych spisów katalogów jest katalogi seo.
  • Katalogi sieciowe nie są wyszukiwarkami w tradycyjnym sensie tego słowa. Są zbiorami linków, których struktura została zorganizowana przez człowieka. Przewagą katalogów internetowych nad tradycyjnymi wyszukiwarkami jest to, że wszystkie linki (zazwyczaj) sprawdzone zostały przez człowieka pod kątem jakości, zgodności ze słowami kluczowymi i predyspozycji przed ich opublikowaniem w sieci. Jednakże istnieje część katalogów, która jest w pełni zautomatyzowana. Tych drugich należy unikać.
    Najbardziej znanym katalogiem sieciowym jest Projekt Open Directory (http://www.dmoz.org), który zawiera informacje o 4.576.062 linkach. Większość katalogów, w tym Dmoz.org, może być również przeszukiwana.
    Nie wszystkie katalogi sieciowe są darmowe. Niektóre wymagają corocznych lub jednorazowych opłat. Jednym z takich katalogów jest Yahoo! (http://dir.yahoo.com). Obecnie opłata za roczne wyświetlanie linka w tym katalogu wynosi 299 USD.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.