czy nazwa domeny ma wplyw na pozycjonowanie?

edytowano July 2016 w Dla początkujących

hej pytanko jak w tytule, szukam nazwy dla sklepu i sie zastanawiam jaka wybrac cos mozecie doradzic?

Komentarz

• chyba nie ma az takiego skoro sa rozne nazwy i wcale nie od tego zalezy ile kto sprzedaje.
  • Wbrew pozorom ta kwestia nie jest wcale taka oczywista, chociaż w ciągu ostatnich lat nieco się wyklarowała. Generalnie nazwa domeny pokrywająca się ze słowem kluczowym jest całkiem dobrym pomysłem, pod warunkiem że sama strona internetowa jest dobrej jakości. Więcej na ten temat możesz poczytać tutaj: https://supremumseo.pl/wskazowki-dotyczace-tresci-i-jakosci-strony-2/ O ile zastosujesz się do dobrych standardów SEO, jest spora szansa, że taką domenę łatwiej będzie umieścić w top 10. Pojawiają się też głosy, że tego typu nazwy domen będą za jakiś czas źle postrzegane przez algorytm. Z drugiej strony - najważniejszy jest i tak kontent i jakość, więc być może takie domeny wcale nie będą spadać w rankingu.
    okej, ale nie za bardzo chce nazywac sklep nie wiem dajmy na to “dobre okna” albo “tanie buty”. czy wplyw nazwy domeny jest az tak duzy?
  • Napiszę tak - wpływ jest, ale nie aż tak duży żebyś musiał koniecznie decydować się na nazwę witryny brzmiącą tak samo jak słowo kluczowe. Jest mnóstwo czynników, które mają wpływ na wysoką pozycję danej strony, i nazwa domeny nie jest wcale najważniejszym. Spokojnie możesz więc wybrać nazwę firmy czy domeny niezależnie od słów kluczowych.
    ok, teraz juz mam jasnosc, dzieki! :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.