czy optymalizacja strony wystarczy zeby wskoczyc do top 10 na mniej popularne frazy?

edytowano September 2016 w Dla początkujących
hej hej pytanko tak jak w tytule, czy sama optymalizacja strony jakos mnie moze wywindowac? na jakakolwiek fraze? nawet te mniej popularne?

Komentarz

  • Posty: 0
    sama optymalizacja? szczerze watpie. mozesz pojsc do gory, ale nie sadze zebys dostal sie do top 10.
  • Witaj! Trudno to określić nie znając branży ani konkretnych fraz. Możliwe, że jeśli frazy są bardzo szczegółowe i nie mają wielu wyszukań, to optymalizacja strony mogłaby Cię wywindować nieco do góry - ale nie da to prawdopodobnie efektów w postaci znacznego wzrostu konwersji.
  • hm, no ok, ale podobno warto wlasnie sie pozycjonowac na ten dlugi ogon tak? podobno tansze i daje lepsze efekty?
  • I tak i nie. Pozycjonowanie na długi ogon ma sens wtedy, kiedy dana fraza ma odpowiednia ilość wyszukań - nie ma sensu pozycjonować się na hasła, które mało kto wpisuje potem w wyszukiwarkę. Pozycjonowanie ma na celu zwiększenie liczby odwiedzin na Twojej stronie i generowanie konwersji - czyli wykonania akcji, którą ma dla Ciebie jakąś wartość, tzn. np. kupi produkt, zapisze się do newslettera czy skomentuje artykuł. To nie nastąpi, jeśli dane hasło wyszukuje 1 osoba miesięcznie :) Sama optymalizacja strony nie równa się pozycjonowaniu, ale jest elementem który bardzo pomaga i faktycznie moze spowodować pewne wzrosty na mniej konkurencyjne frazy, ale prawdopodobnie sam w sobie nie wywinduje Twojej strony do top 10. Jeśli chcesz, możemy Ci pomóc - skontaktuj się z nami: https://supremumseo.pl/kontakt/ Działamy na terenie całej Polski i chętnie pomożemy wypozycjonować się na konkretne frazy. W razie pytań - chętnie odpowiem!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.