Co to długi ogon?

edytowano March 2015 w Dla początkujących
Firma proponuję mi pozycjonowanie długiego ogona. Nie wiem zupełnie co to jest. Może mi to ktoś wytłumaczyć?

Komentarz

• Istnieją dwa różne typy słów kluczowych — o szerokim i wąskim znaczeniu. Te o znaczeniu szerokim są niezwykle konkurencyjne, natomiast te o wąskim znaczeniu cechują się znacznie niższym poziomem konkurencji.
    Czasami może udać się uzyskać wysoki poziom w rankingu dla słów kluczowych o szerokim znaczeniu. Nie zmienia to jednak faktu, że osiągnięcie wyniku pozwalającego na wyświetlenie danego adresu na pierwszej stronie z wynikami wyszukiwania wyszukiwarki Google jest bardzo trudnym zadaniem i wymaga wielkiego wysiłku. Pierwsza strona z wynikami wyszukiwania zazwyczaj zawiera mieszankę różnych wyników wyszukiwania. Wyświetlenie naszego wyniku na trzeciej czy siódmej stronie z wynikami wyszukiwania nie pozbawia nas szans.
    Termin długi ogon (ang. long taił) został wymyślony przez Chrisa Andersona w 2004 roku. Oznacza on szerokie spektrum słów kluczowych o wąskim znaczeniu. Słowa kluczowe długiego ogona to wielowyrazowe słowa kluczowe, które są mocno specyficzne i mają bardzo wąskie znaczenie. Mimo że objętość wyszukiwania, jaka im towarzyszy, nie jest tak duża, jak w przypadku słów kluczowych o szerokim znaczeniu, to mimo to niosą one ze sobą wiele innych korzyści, w tym wyższe współczynniki konwersji i mniejszy poziom konkurencji.
    Wyższe współczynniki konwersji są w tym przypadku naturalnym następstwem, gdyż użytkownicy używają dłuższych łańcuchów wyrazów do dokładniejszego opisania tego, czego szukają. Oznacza to, że korzystają oni z dostosowanych do potrzeby słów kluczowych i są gotowi do aktywnego poszukiwania żądanych treści na stronie, która zostanie zwrócona jako wynik wyszukiwania.
    Jeżeli dana strona zawiera identycznie brzmiące słowa kluczowe, a jeszcze lepiej, gdy znajdują się one w dokładnie takim samym szyku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że strona będzie miała wyższą pozycję w rankingu, jak również wyższy będzie jej współczynnik konwersji.

Jeżeli szukasz informacji związanych z pojęciami SEO przejrzyj forum optymalizacji oraz ten blog https://www.grupa-tense.pl/blog/ znajdziesz tam wiele potrzebnej wiedzy.
  • edytowano March 2015 Posty: 0
    Ze względu na młodość forum jesteśmy dość wyrozumiali na spam, więc przy następnej okazji linkuj do artykułu odpowiadający dokładnie na wymieniony problem. B-)
    @optimusprime Super dzięki za tak szeroką i ciekawą odpowiedź na pytanie. Widzę, że to bardziej kompleksowe niż myślałem.
  • Ja znalazłam artykuł na ten temat, też może rozszerzy wiedzę: http://delante.pl/pozycjonowanie-dlugi-ogon-najskuteczniejszy/
    Pozycjonowanie stron na długi ogon to nadanie mocy stronie w taki sposób, ażeby frazy z mniejszym ruchem poszybowały w górę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.