Gdzie można znaleźć copywritera i dlaczego warto zlecać pisanie?Bez słowa pisanego nie może funkcjonować żadna gazeta, ani żadna firma posiadająca stronę internetową. Źle skonstruowane i zawierające błędy artykuły na stronach czy w gazecie negatywnie świadczą o marce, sugerują oszczędności na pracownikach umysłowych i kompromitują firmę. Dlatego wiele osób decyduje się na zlecanie pisania treści profesjonalnym copywriterom. Dzięki dostępowi do Internetu utalentowani copywriterzy są niemal na wyciągniecie ręki.

Gdzie można znaleźć copywritera i dlaczego warto zlecać pisanie?

Poszukaj freelancera

Portale dla freelancerów umożliwiają oferowanie i wyszukiwanie zleceń oraz osób, które chętnie podejmą się zadania napisania treści. Jakie gatunki można zlecać?

Może to być notka prasowa, artykuł na stronę, opis produktu czy nawet profesjonalny artykuł sponsorowany. Cena zależy zwykle od wielu czynników – długości tekstu, czasu potrzebnego copywriterowi na zapoznanie się z tematem, doświadczenia i wykształcenia copywritera. Inaczej zapłacimy za tekst napisany przez doktoranta filologii polskiej, a inaczej za treści stworzone przez licealistę. Zazwyczaj cena odpowiada w tym przypadku jakości i dlatego nie warto oszczędzać. Artykuł nudny i zawierający błędy nie przyniesie żadnych korzyści – wprost przeciwnie, może bardzo zaszkodzić.

Pośrednicy

Jest kilka portali, które pośredniczą między zleceniodawcą, a copywriterem. Zlecanie pisania online odbywa się tam bardzo prosto i bez żadnych dyskusji, a nawet bez kontaktu zleceniodawcy z copywriterem. Zlecamy pisanie i za kilka dni odbieramy gotowy tekst. Co prawda nie wiemy, kim jest osoba pisząca, ale po lekturze artykułów można wnioskować, ile wspólnego ma z zawodowym tworzeniem treści. Niewątpliwą zaletą – przynajmniej dla zleceniodawców – są ceny proponowane przez takie portale. 1000 znaków bez spacji może kosztować już od złotówki. Możliwość zlecania online stanowczo ułatwia życie wszystkim, którzy potrzebują nowych treści.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem http://adsmoney.pl/
Otagowano:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.